Oto największe, naszym zdaniem, trendy w projektowaniu stron internetowych na 2020:

Dark mode

Projekty internetowe w trybie ciemnym nie tylko wyglądają wyjątkowo i nowocześnie, ale są również przystępne i przyjemne dla oka. Sprawiają, że kolory i elementy wystroju są wyraźne.

Ciemne motywy są lepsze dla ekranów OLED – oszczędzając energię i przedłużając żywotność ekranu. Ciemne tła poprawiają widoczność innych akcentujących kolorów, zapewniając naprawdę dynamiczny wygląd.
Elegancja i jeszcze raz elegancja.

foto: kukuhaldy

Pozorny chaos


Niedoskonałe, ręcznie rysowane elementy zatrzymują emocje, których użytkownicy wydają się szukać. Od lat dominuje w projektach internetowych doskonała i bezosobowa grafika. W 2020 r. Dodanie ręcznie rysowanej rzeczywistości sprawia, że ​​projekty stron internetowych przyciągają uwagę serc i dusz odbiorców.

foto: Zhenya

Elementy 3D


Wizualizacje 3D zawsze zachwycały. Tym, co powstrzymało ten trend, była ograniczająca kreatywność technologia i wysoka cena. Nigdy wcześniej nie było lepiej w zakresie możliwośći narzędzi do tworzenia hiperrealistycznych obrazów 3D.
Efekty które często zajmują cały ekran, są najlepszym sposobem na stworzenie wciągających wrażeń dla Twojej witryny. Interaktywny projekt 3D zachęca użytkowników do pozostania dłużej. W 2020 r. przygotuj się na więcej łamiących granicę między przestrzenią cyfrową a rzeczywistością.

foto: Pinch Studio

Mieszanie fotografii z grafiką


Nakładanie się oryginalnej grafiki na prawdziwe zdjęcia tworzy niezapomniany efekt wizualny.
Ten kolażowy trend jest wszechstronny; możesz go użyć, aby dodać urody i uroku, pozornie nijakim elementom.
Aby maksymalnie wykorzystać elastyczność tego trendu, należy dopasować styl ilustracji i grafiki do osobowości marki i zamierzonego przekazu.

foto: Zhenya

Solidne ramki w białej przestrzeni


W 2020 r. Zobaczymy szerokie ramki białej przestrzeni nadające projektom stron internetowych solidną strukturę. Pozwalając każdemu elementowi na stronie na dużą ilość miejsca. Starannie ustrukturyzowane ramki wokół stron internetowych zapewniają satysfakcjonujące poczucie skandynawskiego porządku oraz pomagają ustalić priorytety i oddzielić wszystkie sekcje strony.

foto: ThemeGrill

Świecące, jasne, futurystyczne


Zobaczymy odważne pary kolorów, tak aby projekty internetowe wręcz wyskakiwały z ekranu. Projektowanie stron internetowych staje się coraz bardziej odważne dzięki zastosowaniu świecących w ciemności neonów i wysoce nasyconych kolorów w połączeniu z ciemniejszymi, stonowanymi odcieniami, aby nadać projektom świetlisty i żywy charakter.

foto: Duotone