Korzystając z WordPressa, miałeś prawdopodobnie potrzebę ustawienia stron w wielu językach.  Z jakiej wtyczki skorzystać?

Dostępne rozwiązania:
– zainstalowanie co najmniej dwóch  niezależnych instalacji WordPressów,
– instalacja wtyczki dedykowanej do tego celu

Pierwsza opcja to instalacja dwóch lub więcej WordPressów (adekwatnie do ilości języków. Takie rozwiązanie jest dość czasochłonne i zajmuje miejsce na serwerze i  bazie danych. Aby zmienić tłumaczenie musimy logować się odo odpowiedniej instalacji WordPressa.

Druga możliwość to instalacja wtyczki. Takie rozwiązanie gwarantuje szybkie rozwiązanie problemu. Warto zaznaczyć, że ta opcja została sprawdzona przez wiele osób i dostosowana do ich potrzeb.

Którą wtyczkę wybrać?
Wtyczek jest sporo ale większość z nich płatna. Przykładem jest WPML. My wybieramy i polecamy  bezpłatną alternatywa w postaci Polylang. 

Zacznijmy od instalacji.

Wchodzimy do modułu Wtyczki > szukamy Polylang > Zainstaluj teraz

Korzyść wtyczki z Polylang?

Polylang umożliwia tworzenie dwujęzycznej lub wielojęzycznej witryny WordPress. Piszesz posty, strony oraz tworzysz kategorie i tagi w zwykły sposób, a następnie definiujesz język dla każdej z nich. Tłumaczenie postu, niezależnie od tego, czy jest ono w języku domyślnym, czy nie, jest opcjonalne.

Możesz używać tyle języków, ile chcesz. Obsługiwane są skrypty językowe RTL. Pakiety językowe WordPress są automatycznie pobierane i aktualizowane.
Możesz tłumaczyć posty, strony, media, kategorie, tagi postów, menu, widżety…
Obsługiwane są niestandardowe typy postów, niestandardowe taksonomie, przyklejone posty i formaty wpisów, kanały RSS i wszystkie domyślne widżety WordPress.
Język jest ustawiany przez treść lub kod języka w adresie URL, lub możesz użyć jednej innej subdomeny lub domeny na język.
Kategorie, znaczniki postów oraz niektóre inne meta są automatycznie kopiowane podczas dodawania nowego posta lub tłumaczenia strony
Konfigurowalny przełącznik języka jest dostępny jako widżet lub w menu nawigacyjnym.

Nie musisz instalować oddzielnego WordPressa i marnować masę czasu na ponowną konfigurację i cykliczne aktualizacje.
Z Polylang korzysta aktywnie ponad 500 tysięcy użytkowników, jest sprawdzona i aktualizowana.

Można ją pobrać albo poprzez panel WordPressa albo ręcznie stąd: https://pl.wordpress.org/plugins/polylang/

Powodzenia!